Reiser for prøvenemnder

Innkjøpdekor - Klikk for stort bilde Som medlem i prøvenemnda for Nordland fylkeskommune må man ofte ut på reise. Her finner du informasjon om gjeldende retningslinjer for tjenestereiser.

Prøvenemndsmedlemmer bestiller selv og legger ut for reise. Utgiftene refunderes i ettertid på grunnlag av reiseregningen.

 

Man tar direkte kontakt med NSB (www.nsb.no), flyselskap (www.wideroe.no, www.sas.no ), leiebil (www.hertz.no), hotell for bestilling.

 

Steder med hotell som dekkes av avtalen med følgende prioritet ved bestilling:

Bodø/Svolvær -Scandic Bodø-gamle Rica, ikke Scandic Havet; Thon hotell.

Mo i Rana/Sandnessjøen – Scandic.  

Narvik - Choice, Scandic.

Brønnøysund - Thon hotell.
 

Ved bestilling av leiebil hos Hertz og overnatting på hotell oppgi Nordland fylkeskommune som oppdragsgiver for å få avtalepris.
 

Man står fritt til å velge overnattingssted som passer best/koster rimeligere på steder som ikke dekkes av avtalen.
 

OFTE STILTE SPØRSMÅL:
 

1. Jeg er forvirret over hvilke kostnadsbærere jeg skal velge i reiseregning...

Organisasjonsenhet skal alltid være «200237 Prøvenemnda».

Ansvar skal være enten 200237 Honorering prøvenemnder – utdanning (for fagprøve) eller 200410 Fagopplæring – utdanning (for kurs/møte). Husk å registrere prosjektnummer 2004101 ved bruk av ansvar 200410.
 

2. Hvor finner jeg takst/navn på de ulike bomstasjonene i Nordland fylke?

- Salten, Bypakke Bodø: http://www.veipakkesalten.no/takster/
- Helgeland nord (E6): http://www.e6helgeland.no/takster/
 
3. Hvordan registrerer jeg utgifter for overnatting i reiseregning?
Hotellovernatting skal alltid splittes så lenge beregning i kvittering viser beløp med ulike MVA-10 % (opphold) og 25 % (frokost).

For at systemet kunne splitte riktig, må du:

1. Legge inn hele (totalt) beløpet i feltet «Beløp» og

2. Oppgi beløp med MVA 25 % (pris for frokost) i feltet «Hvorav frokost».
 

4. Er det noe begrensing i dekning av utgifter til overnatting?

Ja. Utgifter til overnatting på hotell eller lignende, dekkes med inntil kr 1 800,- pr. døgn (§ 10. Særavtale om dekning av utgifter til reise og kost innenlands: www.regjeringen.no ).

 
 
Publisert av Trine Ludvigsen. Sist endret 17.02.2017
Fant du det du lette etter?

Kontaktpersoner

Heidi Tellmann Nordvik
Konsulent
Olga Katanova
Utdanningsavdelingen, rådgiver