Tomas Norvoll - CV

Tomas Norvoll, Ap - Klikk for stort bildeTomas Norvoll, Ap Thor-Wiggo Skille Født 12.02.1972 i Vardø, Finnmark

Fylkesrådsleder i Nordland fra oktober 2013

Medlem fylkesting, Nordland 2011-2015

Stortingsperioder:

Representant for Nordland, 1993 - 1997, Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen. Representant for Nordland, 1997 - 2001, Medlem, Kirke-, utdannings- og forskningskomiteen.

1993-97 - Delegat, FNs generalforsamling, 01.01.1995, 1997-2001 - Varamedlem, Stortingets delegasjon til Europarådets parlamentariske forsamling, 30.03.2000 - 30.09.2001 - Medlem, Stortingets gruppe av

Den Interparlamentariske Union (IPU), 07.10.1997 - 30.09.2001

Eksamen videregående skole Andenes 1991

Mellomfag offentlig politikk og administrasjon, Tromsø 1993

Seniorrådgiver Kunnskapsparken i Bodø
 
Medlem Fylkesskolestyret, Nordland 1993

Varamedlem Andøy kommunestyre 1991-1995
Varamedlem Utvalget for menneskerettigheter 1994-1997
 
Leder Komité for plan og økonomi, Nordland fra 2011 Gruppeleder for Arbeiderpartiet 2012-2013
Fant du det du lette etter?